Miercuri, IANUARIE 27, 2021

Proiectele bugetului și programului de investiții ale Municipiului Pitești pe anul 2014

Stimați piteșteni,

Proiectul bugetului Municipiului Pitești, pe anul 2014, se poate consulta :

• pe site-ul www.primariapitesti.ro :
  • la Centrul de Informații pentru Cetățeni al Primăriei Municipiului Pitești, din str. Victoriei, nr. 24, intrarea "D"
  • la centrele de încasări impozite și taxe locale, situate în :
    • B-dul Republicii, bl. 214, parter (zona Gară Sud) ;
    • B-dul 1 Decembrie 1918, bl. M5a, parter (Găvana) ;
    • Str. Bradului, cartier Trivale, lângă Școala nr. 12 ;
    • Str. Republicii, bl. G1, Casa Cărții.

Având în vedere că în proiectul de buget am cuprins activităţile şi acţiunile pe care intenţionăm să le finanţăm, precum şi obiective de investiţii pe care ni le propunem să le finalizăm ori altele să le începem în cursul anului 2014, ne-ar fi de un real ajutor să vă cunoaştem opiniile în ceea ce priveşte acest proiect de buget.

Sugestiile, propunerile ori opiniile d-voastră pot fi depuse, în scris, la Centrul de Informaţii pentru Cetăţeni sau prin e-mail la adresa primaria@primariapitesti.ro, până în data de 17.01.2014, sau în cadrul dezbaterii publice a proiectului de buget, care va avea loc în data de 16.01.2014, începând cu ora 1630, în Sala de şedinţe a Primăriei Municipiului Piteşti, din str. Victoriei nr. 24, intrarea "D".

Vă mulţumesc pentru implicarea în viaţa comunităţii.

Primarul Municipiului Pitești
Tudor Pendiuc

Proiectul bugetului Municipiului Pitești pe anul 2014 se poate consulta dând click aici.
      Proiectul programului de investiții al Municipiului Pitești pe anul 2014 se poate consulta dând click
aici.
      Proiectul de hotărâre privind aprobarea bugetului Municipiului Pitești pe anul 2014 se poate consulta dând click aici.
      Expunerea de motive a proiectului de hotărâre privind aprobarea bugetului Municipiului Pitești pe anul 2014 se poate consulta dând click aici.