3 Aprilie, 2024 Pitești-ul la zi

Reabilitarea scărilor publice - zona blocurilor DA, DB, DC, cartier Găvana

Primăria Municipiului Pitești, prin Administrația Domeniului Public, a executat lucrări aferente proiectului „Reabilitare scări publice - zona blocurilor DA, DB, DC, cartier Găvana, municipiul Pitești, județul Argeș”. Cu o lungime de aproximativ 110 m, scările fac legătura între parcarea din strada Gheorghe Marinescu și blocurile mai sus menționate.
Executantul lucrării a fost SC UNIC BUSINESS PARTENER SRL. Costurile aferente realizării lucrărilor au fost de 307.900 de lei.
Prin reabilitarea scărilor publice, se facilitează desfășurarea traficului pietonal în condiții de siguranță și îmbunătățirea accesului pietonal, eliminându-se disconfortul celor aflați în tranzit, în zonă, și al rezidenților cartierului Găvana.