15 Aprilie, 2024 Pitești-ul la zi

Școlile de dans și muzică sunt prezente la Simfonia Lalelelor, ediția 47!

În Parcul Lunca Argeșului, timp de 3 zile, școlile de dans și muzică vor avea următorul program la scenă:
Vineri, 19 aprilie:
13:00 – 15:30: Spectacol de muzică și dans, susținut de școlile de dans piteștene - Latin Street Dance și Total Dance - și de Catedra de Muzică a Universității Politehnice București - Centrul Universitar Pitești.
Sâmbătă, 20 aprilie:
16:00 - 20:00: Spectacol de muzică și dans, pe scena din Parcul „Lunca Argeșului” - Centrul Cultural, Palatul Copiilor, Musicando con Adina Sima, școlile de dans: „Straja hojam”, ACS Athletic Sports Dance & Gymnastics, Dance Flow Academy și Total Dance.
Duminică, 21 aprilie
11:00 – 15:00: Spectacol de folclor (muzică și dans): Palatul Copiilor, Centrul Cultural, Comunitatea Elenă (Ansamblul de dansuri „Filia”, Grupul vocal „Elada”, Duet vocal Ana Maria & Sebastan), Centrul Județean de Cultură și Arte, Argeș.
Dansul este pentru toată lumea!
Vino la Simfonia Lalelelor să te bucuri de spectacole în aer liber!